Náš program v Motole

klikněte na bod na mapě

Mám vlastní nápad

Tým Motol

Motol a sídliště Homolka jsou velmi zelené části Prahy 5. Jak se ale ukazuje, jejich přírodní a komunitní charakter je bohužel často ohrožován necitlivými záměry a zásahy města a některých soukromníků. Prioritou komunity Praha 5 Sobě, která má v Motole početné zastoupení, je zde přírodu maximálně chránit a podporovat projekty, které přispívají k tomu, aby se nám zde lépe žilo.

Na prvním místě aktivně přispíváme k úspěšnému dokončení rekonstrukce sokolovny v ulici U Hrušky. Další naší prioritou je ochrana přírodního charakteru koupaliště v Motole, které ohrožuje necitlivý záměr rekonstrukce z dílny Odboru životního prostředí pražského Magistrátu. Chceme nechat zpracovat posouzení odkupu některých soukromých prostor Prahou 5 (například v ulici Kudrnova) tak, aby zde mohl vzniknout třeba kvalitní obchod s potravinami nebo kavárna s cukrárnou. Protože v Motole chybí vyžití pro teenagery, navrhujeme, aby vzniklo ve spolupráci s mladými lidmi kreativní centrum například v rekonstruovaných prostorách bývalé kotelny.

V neposlední řadě chceme jako Praha 5 Sobě dohlédnout na rozumnou realizaci návrhů sousedů do participativního rozpočtu Prahy 5. Radnice je v tuto chvíli bohužel neschopná tyto projekty realizovat. To chceme změnit. Pokud budeme úspěšní ve volbách, prosadíme, aby radnice Prahy 5 splatila Motolu a Sídlišti Homolka dluh. Na jednotlivé záležitosti z našeho lokálního programu se můžete podívat také na mapě.

Naši lidé
v Motole

Jakub Janák

Manažer, odborník na inteligentní budovy, duše rekonstrukce sokolovny.

Kateřina Jiřičková

Environmentalistka, spoluzakladatelka Sousedského spolku Homolka-Motol, zakladatelka dětského lesního klubu.

Šárka Malá

Kulturoložka, spoluzakladatelka Sousedského spolku Homolka-Motol, iniciátorka petice za přírodní koupaliště v Motole.

Martina Muziková

Redaktorka a milovnice kultury, jedna z iniciátorek Sousedského spolku Homolka-Motol.

Jaroslav Pašmik

Vysokoškolský pedagog, organizátor komunity v Motole, spoluzakladatel Prahy 5 Sobě, nadšený propagátor udržitelnosti.

Jaroslav Vydra

Psycholog, podporovatel sousedských projektů, tvůrce dobré atmosféry.

Zapojte se